top of page

Як реагувати сім’ям військових?




Сім’ї військових витривалі.

Поняття «стійкість/витривалість» визначається як здатність долати складнощі, демонструючи гнучкість, внутрішню силу та оптимістичний погляд на події.

Для сімей військових, життєві складнощі можуть проявлятися по різному: часта відсутність військовослужбовця, переїзди родини в інше місто/країну, повернення військового додому з фізичними та/або психологічними травмами, та інші варіанти стресових явищ, що притаманні подіям воєнного часу. Більшість сімей військових набувають цю стійкість завдяки чіткому розумінню цілі, та глибокій відданості тим, кого вони люблять – своїм близьким, та своїй країні. Багато хто з членів сімей воєнних настільки самовіддані, що готові ставити потреби інших вище власних. Існує система підтримки для родин, чиї військові мобілізувались, перебувають в резерві, або служать в Національній гвардії. Навіть поза межами цієї структури є спеціалісти, що готові підтримати психологічне здоров’я сімей військових, та допомогти їм зрозуміти необхідність навичок фізичної та емоційної самодопомоги.

www.realwarriors.net …кампанія підтримки людей з ПТСР (пост-травматичний стресовий розлад)

www.cfs.purdue.edu/mfri ...Дослідницький Інститут Сімей Військових, досліджує ресурси для підтримання психологічного стану


Розлука з родиною – це важко.

Інформованість про мету, або тривалість воєнних відряджень, та підтримка, що надається членам родини, значно допоможе спеціалістам служб психологічної оцінити ступінь впливу воєнних подій на самих військовослужбовців, та їх близьких.

Більше інформації можна отримати за посиланням:

www.pdhealth.mil

…поради для підтримки психологічного здоров’я під час воєнних подій

www.afterdeployment.org

…ресурс з порадами для осіб, що повернулися з бойових дій


Більшість батьків-військових не були дітьми військових.

Типова дитина військовослужбовця дійсної служби переїжджає від 6 до 9 разів в проміжку між дитсадком та випуском зі школи. Багато дітей змушені казати “до побачення” батькам, викликаним у військове відрядження, більш ніж один раз. Тим не менш, більшість батьків-військових, і більшість опікунів-військових, не виростали у військовому середовищі і їм, можливо, непросто зрозуміти досвід і відчуття “військових дитисьок”. Крім дітей військовослужбовців дійсної служби, переживати стреси військового життя стали й діти резервістів та членів гвардії, на яких істотно покладаються військові під час останніх розгортань та військових операцій. Яким насправді є життя для них? Взнай більше про життя у сім’ї військових на цих сторінках:

Ресурси для дітей військових 6-17 років

Журнал, що висвітлює унікальність досвіду сім’ї військових

Надає інформацію дітям під час військових відряджень


Зміна - це щось постійне.

Часті зміни шкіл, лікарів та служб психологічної підтримки - це скоріше правило, ніж виключення для сімей військових. Через те, що вони часто не вкорінені на місцевості, перебувають в підвішеному стані, ці сім’ї змушені бути адаптивними, гнучкими та готовими зустрічати нові випробування весь час протягом строку служби або кар’єри військовослужбовця. Не дивлячись на це все, одна із найбільших змін, що приходить в життя військовослужбовця, стається коли він полишає службу та повертається в цивільне життя - цей перехід вимагає особливої уваги до планування процесу звільнення в цілому та підтримки від служб, обізнаних у відповідних військових нюансах справи. Взнайте більше про зміни та перехідні процеси в житті військового на цих сторінках:

www.militarychild.org Освітня Коаліція Дітей Військових з фокусом на сепарації та змінах

www.militaryfamily.org Національна асоціація сімей військових, захищає сімейні сервіси


Стигматизація (осуд), що панує серед військових, щодо турботи про психічне здоров’я.

У військовій культурі до сих пір глибоко вкорінена стигма щодо психічного здоров’я і спеціалісти, що забезпечують військових, повинні старатися уникати підкріплення цієї стигматизації. До прикладу, варто уникати вживання клінічних термінів та кліше, що зводять досвід військового до “симптомів” та “хвороби”. Спеціалісти повинні бачити більше, поза природною крутістю та службовими навичками, що притаманні військовим та їх сім’ям. Спеціалісти повинні розуміти та пояснити правила конфіденційності пацієнт - спеціаліст та типи інформації (наприклад, кримінальні дії), що потрібно буде довести до відома командира і що, потенційно, може вплинути на кар’єру військовослужбовця та перевірку службою безпеки. Дізнайтесь більше про осуд у середовищі військових на

www.realwarriors.net/active/treatment/ptsdmyths.php розвіює міфи про ПТС

http://afterdeployment.t2.health.mil/sites/default/files/pdfs/client-handouts/stigma-miltary.pdf міфи, факти і інформація про про стігму серед військових від afterdeployment.org


Рівноправний учасник може прокласти шлях для військовослужбовців.

Частина турбування про психічне здоров’я надходить від військовослужбовців котрі не бажають бути осторонь від своїх побратимів. Організатори можуть залучати присутність і підтримку як професійних так і не професійних знайомих військовослужбовців котрі працюють у напрямку змін. Рівноправні учасники спеціалісти є сертифікованими професіоналами з військовим досвідом та досвідом психічної підтримки схожими до тих котрі були у власних історіях військовослужбовців. Ці ветерани налагоджують зв'язок з військовослужбовцями завдяки закономірній довірі між колегами та спільній повазі до служби. Вони несуть унікальну та безсловесне розуміння впливу служби і повернення до цивільного життя і вони допомагають військовослужбовцю знайти вірний шлях у пошуку ресурсів та переваг. Інші види рівноправних учасників – дружини/чоловіки, резервісти, охоронці, молоді рівноправні учасники – можуть мати схожі підтримуючі зв’язки з сім’ями військовослужбовців. Дізнайся більше про підтримку рівноправних учасників на


Військова лексика: Це має значення.

Арта. Птичка. Нора. Зеленка. Не знайомі з цією термінологією? Військове життя зазвичай динамічне; чим швидше спілкування тим швидше буде виконано завдання. Величезний алфавіт скорочень і абревіатур допомагають прискорити процес. Разом з сленговими виразами вони є закоренілими в життя та спілкуванні військових сімей. Не військові учасники можуть усунути перепони до військових сімей та культури шляхом вивчення відповідної лексики з надійних джерел, включаючи побратимів та клієнтів … і потім використовувати лексику лише переконавшись в її значені. Дізнайся більше про військову лексику …


Оточення також має значення

Сімейне бюро послуг може використовувати візуальні повідомлення, брошури, та веб-сайти для щоб висловити розуміння, повагу та вітання військовим сім’ям. Вони наприклад можуть показувати плакати та жовті стрічки; запускати інформаційні брошури та брошури щодо військовослужбовців та ветеранів; і включати специфічний військово- зорієнтований розділ на їх веб-сайті з переліком місцевих та національних ресурсів. Поміж членів штату чуйність до потреб військових сімей і висловлення вдячності за їх службу допоможе переконати ці сімї в тому що вони знаходяться в безпечному та дружньому оточенні.


Не кожен в уніформі має доступ до однієї і тієї ж програми.

Існують відмінності в підтримці наявній для регулярних військовослужбовців та тих що в резерві. В чому вони полягають … і які ще ключові відмінності поміж військових підрозділів щодо дислокації? Це займає час та зусилля вивчити різні підрозділи і частини збройних сил, але ця ціль є критичною для учасників працюючих з військовими сім’ями і потребуючих спеціальних знань для їх придатності до служби та переваг. Дізнайся більше…


Цивільні учасники відіграють безпосередню роль.

Більше і більше громадських організацій та учасників закликають до надання безпосередніх послуг військовим сім’ям та дітям. Громадська організація психічного здоров’я забезпечує підтримку та залучення до військових сімей котрі зазнали стресу перегрупування, психологічних чи фізичних травм, горя чи втрати. Громадські учасники також відіграють важливу роль у підтримці психологічного здоров’я військових дітей, особливо що стосується тривожності, депресії, соматичних скарг,проблем зі сном та проблем з навчанням. Дізнайся більше про те як допомоги з потребами військо службовцям та їх сім’ям.



5 переглядів
bottom of page